Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie

Nasze osiągnięcia

Rok szkolny 2023/2024

Filip Kruczkowski - uczeń klasy 5b - 3. miejsce w Mistrzostwach Polski w Teakwondo.

Kacper Kukiel - uczeń klasy 2b - 1. miejsce w Zawodach Akademii Judo w Poznaniu.

Borys Sokołowski - uczeń klasy 5b, który jest w kadrze narodowej w teakwondo:
2. miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Teakwondo,
2. i 3. miejsce w Mistrzostwach Kujaw w Teakwondo,
2. miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w Teakwondo,
2. miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Teakwondo,
3. miejsce w Mistrzostwach Europy w Teakwondo,
1. i 3. miejsce w Mistrzostwach Warmii i Mazur w Teakwondo.

Alicja Grobela - uczennica klasy 5b - 3. miejsce w Turnieju Koszykówki w Grodzisku Wlkp.

Amelia Kubińska - uczennica klasy 5b - nagranie piosenki do filmu AKADEMIA PANA KLEKSA (chór Canzona).

Jakub Nogaj - uczeń klasy 5b:
1. miejsce w Mistrzostwach Warmii i Mazur w Teakwondo,
3. miejsce w Mistrzostwach Kujaw w Teakwondo.

Bartosz Łączyński, Jan Nowacki i Patrick Zbonikowski-Ferreira - uczniowie klasy 5b - 3. miejsce w Gminnych Rozgrywkach w Piłkę Nożną rocznik 2012.

Ksawery Wałecki - uczeń klasy 8a - zakwalifikowany do Zawodów II stopnia Olimpiady Informatycznej Juniorów w Warszawie.

Rok szkolny 2022/2023

KINGA ZALEWSKA - uczennica klasy 8b uzyskała tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

SANDRA SZCZEPAŃSKA - uczennica klasy 2b zdobyła wyróżnienie w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2023 w kategorii Żaczek klasa 2.

WIKTOR POL - uczeń klasy 2a zdobył wyróżnienie w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2023 w kategorii Żaczek klasa 2.

JOACHIM HARKOT - uczeń klasy 3c zdobył wyróżnienie w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2023 w kategorii Maluch klasa 3.

MAREK GRZYWNIAK - uczeń klasy 5c uzyskał bardzo dobry wynik w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2023 w kategorii Beniamin klasa 5.

WIKTOR WTORKOWSKI - uczeń klasy 5a uzyskał bardzo dobry wynik w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2023 w kategorii Beniamin klasa 5.

NIKODEM ŚRAMA - uczeń klasy 8b zdobył wyróżnienie w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2023 w kategorii Kadet klasa 8.

BEATA TELATYCKA - uczennica klasy 4c zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza w Gminnym konkursie Czytaj z głową. Potyczki matematyczno-przyrodnicze w kategorii klas czwartych.

SEBASTIAN WTORKOWSKI - uczeń klasy 4b zdobył wyróżnienie w Gminnym konkursie Czytaj z głową. Potyczki matematyczno-przyrodnicze w kategorii klas czwartych.

WIKTOR WTORKOWSKI - uczeń klasy 5a zdobył I miejsce i tytuł Mistrza w Gminnym konkursie Czytaj z głową. Potyczki matematyczno-przyrodnicze w kategorii klas piątych.

MAREK GRZYWNIAK - uczeń klasy 5c zdobył wyróżnienie w Gminnym konkursie Czytaj z głową. Potyczki matematyczno-przyrodnicze w kategorii klas piątych.

KSAWERY WAŁECKI - uczeń klasy 7a zdobył I miejsce i tytuł Mistrza w Gminnym konkursie Czytaj z głową. Potyczki matematyczno-przyrodnicze w kategorii klas siódmych.

NIKODEM ŚRAMA - uczeń klasy 8b zdobył I miejsce i tytuł Mistrza w Gminnym konkursie Czytaj z głową. Potyczki matematyczno-przyrodnicze w kategorii klas ósmych.

MAREK GRZYWNIAK - uczeń klasy 5c zdobył I miejsce w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku.

ZOFIA BŁACHOWIAK - uczennica klasy 6a zdobyła I miejsce w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku.

WIKTOR WTORKOWSKI - uczeń klasy 5a zdobył II miejsce w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku.

GABRIEL MARCINKOWSKI - uczeń klasy 6b  zdobył II miejsce w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku.

BEATA TELATYCKA - uczennica klasy 4c zdobyła III miejsce w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku.

NIKODEM ŚRAMA - uczeń klasy 8b zdobył III miejsce w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku.

KACPER KUKIEL - uczeń klasy 1b zdobył I nagrodę w konkursie plastycznym II Edycji Festiwalu Bajkowego BAJAR;D! zorganizowanego przez Rogozińskie Centrum Kultury.

URSZULA TELATYCKA - uczennica klasy 1a zdobyła II miejsce w I Gminnym Konkursie "Śpiewajmy kolędy i pastorałki".

Rok szkolny 2021/2022

MAKSYMILIAN ŁUCZKOWSKI - uczeń klasy 8c został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

OSKAR OWOCKI - uczeń kl. 8a uzyskał tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

MICHALINA FABERSKA - uczennica kl. 8c została LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego.

GABRIELA ROGUSZKA - uczennica kl. 8a została LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego.

MAJA ŁUCZAK - uczennica kl. 7a została LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego.

ZUZANNA DUDZIAK - uczennica kl. 8b uzyskała tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego.

MAREK GRZYWNIAK - uczeń klasy 4c zdobył I miejsce w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku.

WIKTOR WTORKOWSKI - uczeń klasy 4a zdobył II miejsce w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku.

JULIA ŻURAWIK - uczennica klasy 4c zdobyła III miejsce w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku.

ZUZANNA ZWOLAK - uczennica klasy 5a zdobyła II miejsce w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku.

GABRIEL MARCINKOWSKI - uczeń klasy 5b zdobył III miejsce w Gminnym Konkursie Mistrz Rachunku.

DARIUSZ JANKOWIAK - uczeń klasy 3c zdobył wyróżnienie w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2022 w kategorii Maluch klasa 3.

MAREK GRZYWNIAK - uczeń klasy 4c zdobył wyróżnienie w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2022 w kategorii Maluch klasa 4.

JULIA ŻURAWIK - uczennica klasy 4c zdobyła wyróżnienie w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2022 w kategorii Maluch klasa 4.

WIKTOR WTORKOWSKI - uczeń klasy 4a zdobył wyróżnienie w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2022 w kategorii Maluch klasa 4.

Rok szkolny 2020/2021

ZUZANNA NOWICKA - uczennica kl. 3b została LAUREATEM 51. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego firmy Pentel.

JULIA DUKARSKA - uczennica klasy 8b została LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

OLENA GREFKIEWICZ - uczennica klasy 8a uzyskała tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

KARINA SOKOŁOWSKA - uczennica kl. 8a została LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego.

MICHALINA FABERSKA -  uczennica klasy 7c uzyskała tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego.

Rok szkolny 2019/2020

Koło naukowe działające w Szkole Podstawowej nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie uzyskało najlepszy wynik w województwie wielkopolskim w ramach Konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego IV edycji programu „Być jak Ignacy”. Odkryj Tajemnice Nauki. Zgodnie z regulaminem konkursu, oprócz wymienionego w jego nazwie tytułu, szkoła otrzymała nagrodę finansową w wysokości 8 tysięcy zł. O to miano ubiegało się w roku szkolnym 2019/2020 100 wielkopolskich szkół, a w całej Polsce ponad 1500.

KAROLINA SZWEDA - uczennica klasy 5b zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Młodych Recytatorów "JESIEŃ".

Rok szkolny 2018/2019

JORDAN STEINKE - uczeń trzeciej klasy gimnazjalnej został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Rok szkolny 2016/2017

II miejsce i puchar dla szkolnej reprezentacji w Gminnych Biegach Przełajowych w Długiej Goślinie.

Medale w Gminnych Biegach Przełajowych w Długiej Goślinie:

- srebrny dla Filipa Pędzińskiego w kategorii uczniów urodzonych w roku 2007,
- brązowy dla Marty Najewskiej i Mateusza Zdrenka w kategorii uczniów urodzonych w 2007 r.,
- brązowy dla Kariny Sokołowskiej w kategorii uczniów urodzonych w 2006 r.,
- srebrny dla Franciszka Morawskiego w kategorii uczniów urodzonych w 2004 r.,
- złoty dla Dominiki Bożkiewicz w kategorii uczniów urodzonych w 2004 r.

III miejsce Weroniki Hilszer w finale XXII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Jesienna Zaduma.

Rok szkolny 2015/2016

Wyróżnienie dla Julii Baszczyńskiej za pracę pt. Katedra Poznańska  w konkursie plastycznym Mój ulubiony zabytek zorganizowanym przez Wielkopolskiego Konserwatora Zabytków. Praca była prezentowana na wystawie pokonkursowej w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Trzecie miejsce Wojciecha Lutego w finale XXI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego JESIENNA ZADUMA.

II nagroda w kategorii klas 1 - 3 dla Natalii Strzelczeni za wykonanie utworu „Pałacyk Michla” w Finale V Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.

Wyróżnienie dla Oliwii Miłoszewskiej i Marty Najewskiej za wykonanie szopki w ramach Gminnego Konkursu Plastycznego "Szopki Bożonarodzeniowe".